CAPPUCCINO LLC ve ROLLIC GAMES — OYUN GELİŞTİRMEK İSTEYENLER İÇİN – Yaşar Üniversitesi | Yazılım Mühendisliği Bölümü

CAPPUCCINO LLC ve ROLLIC GAMES — OYUN GELİŞTİRMEK İSTEYENLER İÇİN

Cappuccino LLC ve Rollic Games firmalarının 25.09.2019 Çarşamba günü saat 11.30-13.30 arasında Y010 numaralı konferans salonunda Oyun geliştirme ile ilgili sunumları olacaktır. Türkiye’de oyun üreten/geliştiren bağımsız geliştiriciler veya bu sektöre girmek isteyen, yetenekli genç arkadaşların katılması gereken bir sunumdur.

Cappuccino LLC, Washington-DC merkezli olup faaliyetlerine İzmir şubesinde devam eden mobil oyun geliştirme firmasıdır. İzmir’in melek yatırım desteği ile kurulan ilk start-up firmasıdır. 3,5 yıldır casual alanında faaliyet gösterip dünyaca ünlü yayıncı firmalarla çalıştıktan sonra Hyper Casual pazarına geçmiş ve Rollic Games ile güçlerini birleştirmiştir. Orbit’s Way ve Tint Pop gibi oyunlarıyla Çin, ABD ve Hindistan pazarlarında Top 10 içerisinde yer almış, Pac.io ile ise LATAM pazarında başarı yakalamıştır. Start-up kökeninden gelmesi nedeniyle aynı yoldan gitmek isteyen genç yeteneklere yardım etmek, yol göstermek ve maddi-manevi destek sağlamaya öncelik vermektedirler.

Rollic Games, hyper-casual, mobil oyunlar yayınlayan İstanbul merkezli bir şirkettir. İlk oyunları Pixel Shot Amerika’da en çok indirilen 5.; ikinci oyunları Picker 3D ise yine aynı pazarda 1. oyun olmuştur ve 6 haftada 16 milyon download alınmıştır. Türkiye’de oyun üreten stüdyolar, oyun geliştiren bağımsız geliştiriciler veya bu sektöre girmek isteyen, yetenekli genç arkadaşlarla birlikte çalışarak Dünya çapında başarılı olmalarını ve bu başarıyı sürdürmelerini sağlamayı hedeflemektedirler. Ege Bölgesi’nde bu konuda istekli ve yetenekli pek çok kişi olduğunu ve bu arkadaşlarla tanışmak, eğitimler veya ihtiyaç duydukları destekler ile onlara hyper-casual oyun dünyasında hızlı yol aldırmayı hedeflemektedirler.